Vše pro dům či zahradu

Bezpečné svařování

V každé správně výbavě každého kutila by neměla chybět svářečka. Správná dílna by měla toto zařízení obsahovat, neboť svařování je jedním z častých úkonů všech řemeslníků. Pro tuto činnost nenalezneme v sortimentu obchodů s pracovním příslušenstvím žádnou náhradu, pořízení skářečky se proto nevyhneme, pokud chceme mít plnohodnotnou výbavu a mít jistotu, že zvládneme veškeré úkoly, které je potřeba v pracovním odvětví vyřešit.

Číst dál: Bezpečné svařování

Výroba nábytku z umakartu

Vysokotlaký laminát neboli HPL je všeobecně známý spíše pod názvem umakart a je jedním z materiálů používaných při výrobě nábytku. V Československu byl vyráběn přibližně od 40.let 20.stol. Jedná se o slisované kraftové papíry, které se při vysokých teplotách vytvrzují lisováním s umělou pryskyřicí. Výsledný materiál je silný asi jeden milimetr, je velice odolný a dále se lepí na nosné desky. Asi nejznámějším příkladem využití umakartu při stavbě bytových jader v panelových domech. Výroba nábytku z umakartu je v dnešní době populární díky širokému spektru nabízených barev, jednoduché údržbě a odolnosti.

Systém New-Therm

Co je systém New Therm?
Jedná se o zateplení na bázi tvrdých polyuretanových stavebních desek. Jeho hravní výhodou je součinitel tepelné vodivosti λ=0,021, a můžete tak dát poloviční tloušťku izolace oproti polystyrenu. Díky tomu se použijí menší hmoždinky a u rekonstrukcí odpadnou problémy vzhledem k zásadní změně vzhledu budovy (podbití střech). Při použití celého systému docílíte prodyšnost fasády a izolant je samozhášivý a zdravotně nezávadný.

Číst dál: Systém New-Therm

Strojní omítky

Hledáte firmy, které provádí strojní omítky? Pak je tu pro vás firmy Omítky Juřík. Je to malá stavební společnost, zaměřující se výhradně na provádění strojních omítek, která pracuje v oboru více než třicet let.

A čím se liší tyto omítky od obyčejných? Strojní omítky mají na rozdíl od klasického ručního omítání řadu výhod k nimž patří kvalitnější a odolnější omítka, rychlá realizace, minimální ztráty a úspora nákladů.

Číst dál: Strojní omítky

Jak na servis hydraulických systémů?

Používáte hydraulické systémy? Stejně jako většina přístrojů, které hojně využíváte, tak i hydraulické systémy si vyžadují pravidelnou kontrolu. O tu se postarají specializované firmy. Servis hydraulických systémů najdete v portfoliu služeb společnosti MHI servis spol., s.r.o., která se může pyšnit nejen bohatými zkušenostmi, ale také pestrou škálou služeb a produktů.

Číst dál: Jak na servis hydraulických systémů?