Vše pro dům či zahradu

Jak vybrat kvalitní plechovou střechu?

Plechové střešní krytiny jsou v našich končinách rok od roku oblíbenější – díky nenáročnosti údržby, rozmanitému vzhledu a dlouhé životnosti. V současnosti se vyskytují téměř na polovině všech položených střech. I vy o plechové krytině uvažujete? Potom myslete na spolehlivou záruku. Jak při výběru postupovat? V tomto článku vám nabídneme hned několik rad jak na to.

plechova-krytina-foto

Plechové střechy dnes nabízí velmi široký výběr – od profilovaných přes falcované krytiny až po trapézové plechy a to v různém barevném provedení a různých povrchových úpravách. Profilované krytiny mohou mít výšku vln od 27 do 48 mm a až k nerozeznání připomínají klasickou střešní tašku, jen s tím rozdílem, že se jedná o materiál mnohonásobně lehčí. Na trhu najdete skutečně cokoliv a do jakýchkoliv podmínek – na co však nikdy nezapomínat?

Jaká kritéria by krytina měla splňovat?

Zvolené krytiny by měly odpovídat prostředí, ve kterém se váš dům nachází – podle toho zvolte krytinu s povrchovou úpravou ve třídě korozní agresivity od C1 do C5. Odpovídající musí být rovněž záruka – tu ovlivní především zvolená povrchová úprava, která by měla být vhodná právě pro konkrétní prostředí, ve kterém je váš dům umístěn. Podmínky záruky si pečlivě prostudujte – oprava, výměna i pravidla řešení určitého problému, by měla být výrobcem jasně definovaná. Nesmí zde chybět ani zmínka o tom, jak máte o výrobek pečovat a jak ho před montáží skladovat, pokud je to nutné. Máte-li pochybnosti, obraťte se na dodavatele produktu a všechny možnosti s ním proberte.

Zamyslete se nad délkou záruky

Nesázejte hned na prvního výrobce, kterého najdete a udělejte si srovnání. Kolik zvolená plechová krytina běžně stojí a na jak dlouhou dobu na ni výrobci poskytují záruku? Deklarovaná záruka obyčejně dosahuje 10 až 60 let. Co všechno ale obnáší? Řeší nejběžnější problémy, k nimž může u daného typu střechy docházet?

Výrobce skutečně kvalitních krytin, jakým je společnost Maslen, se nemusí bát poskytnout i velmi velkorysou záruku – co se rozpětí služeb, doby trvání i pokrytí nejčastějších problémů týče. Může zahrnovat například i nestejnoměrnou barevnost částí krytiny, defekt povrchové úpravy, korozi, která nijak nesouvisí se zřetelnými vlivy počasí či výraznou změnu odstínu krytiny.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit