Vše pro dům či zahradu

Dubové jídelní židle jsou klasikou

Říká se, že klasika nestárne, ale zraje. O dubové jídelní židli nábytku TREND obzvlášť. Jedná se o nestárnoucí materiál z masivu, který se usadí v každé domácnosti a dodá tu přirozenou rodinou atmosféru. Ať už se jedná o dubové jídelní židle s minimalistickým designem nebo dubové židle s potahem, nábytek TREND má širokou nabídku právě pro vás.

 

Dubové dřevo

Dub je rod stromů z čeledi bukovité. Jsou to dlouhověké stromy. V česku se nachází přibližně 7-8 druhů dubu, mezi nejznámějšími jsou dub letní a zimní. Dubové dřevo je tvrdé, velmi trvanlivé a používalo se po staletí k výrobě trámů, podlah, nábytku i sudů. Dub patří mezi nejpoužívanější dřevo severní polokoule a je tvrdé, těžké, houževnaté, pevné a velmi trvanlivé, dobře odolává hmyzu. Proto i pro něj našel nábytek TREND užití ve výrobě nábytku jako dubové jídelní židle. Dubové dřevo je také velmi odolné vůči vodě a vlhku. Ačkoliv při výrobě sedacího nábytku není dub nejčastější volbou, pokud je použit, jedná se o nábytek s velmi dlouhou životností. Dubové dřevo obsahuje velmi malé množství suků, proto dubové židle mají krásný a jednotný design nerušený právě zarůstáním větví.

Estetika dubového dřeva

Dubové dřevo má krásnou a unikátní kresbu. Díky svému světlému odstínu se hodí například do menších místností, kde lehce osvětlí například menší jídelnu v domácnosti. Díky tomu se dubové jídelní židle také hodí jako kontrastní prvky například z výrazně barevnou stěnou. nebo k interiéru tmavší barvy. Estetika jídelní dubové židle dodá místnosti přirodnost a minimalistickou estetiku.

Odolnost dubového dřeva

Díky své tvrdosti a trvanlivosti je toto dřevo dobrou volbou pro jídelní židle. Jeho vlastnosti pomohou v domácnosti, hotelnictví nebo restauračním prostředím, kde se nachází velmi náročné podmínky na užívání a údržbu. Dubové jídelní židle jsou velmi odolné vůči nárazům a povrchovým poškozením. Avšak v případě poškození jsou velmi snadné na opravu.

Široký sortiment židlí z dubového dřeva

Prvky dubového dřeva pomohli nábytku TREND k tvorbě k nejspolehlivějším jídelním židlím. Vyberte si mezi židlemi s minimalistickým designem případně čalouněné dubové jídelní židle. Z více jak 30 produktů si tak můžete zvolit tu, která je pro vás nejvhodnější. Přizpůsobte si svou volbu za pomoci vzorníku dubové jídelní židle nábytku TREND. Pokud chcete potahové židle, zvolte si z několika možností potahových látek. Ať už se jedná o mikrovlákna, imitace kůže s volbou barvy nebo žinylkové látky, nábytek TREND vám pomůže vybrat tu nejlepší možnost právě pro váš interiér.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit